Whatsapp Destek: 0 (541) 403 98 51

Teknookul Okul Öncesi Sanatsal Etkinlikler

40,00 TL

  • Sosyal Medyada Paylaş

Yüksek Güvenlikli Alış Veriş

Hızlı Kargo

100 TL ve Üzerinde Kargo Ücretsiz

İade Garantisi

SANAT ETKİNLİKLERİ

Kitap Adı: Sanatsal Etkinlikler

Sayfa: 48 s.

Ebat: 27x21.5 cm

 

İçerik: Sanatsal Etkinlikler – Konular, Çizgi Alıştırması, Parmak Baskısı, Baslon Baskı, Boyama Etkinliği, Patates  Baskı, Sünger Baskı, Yaprak Baskı, Mimik Çizimleri, İp Baskı, Lİmon Baskı, Desen Alıştırması, Çatal Baskı, Hayvan Çizimi, El Baskı, Basit Perspektif

 

Okul öncesi dönem (erken çocukluk): bireyin yaşam pratiklerini hayata geçirmeye başladığı, öğrenme ve uygulama alışkanlığını büyük ölçüde kazandığı önemli bir dönemdir. Bu süreçte öğrenme sürecinin geliştirilmesi ve uyarılması hem eğitim hem de toplumsal uyum pratiğinde önemli kazanımlar yaratmaktadır. Çocuğun yeteneklerinin bilincine varması ve kimlik oluşumuna başlaması okul sonrası için aynı zamanda uyum sorununu da ortadan kaldırmaktadır.

Tarihsel süreçte insanlığın dışavurum tekniği olarak resim, insan yaşamının doğum ve ölüm sürecinde aktarım görevini sürdürmeye devam etmektedir. Temel iletişim görevi olarak resim, aktarım bilgisi ve yeteneği gelişmemiş bireyler için bu amaçla kullanılan en temel iletişim modelidir. Bu doğrultuda çocuğunuzun çizdiği resim aynı zamanda onun hayata olan bakış açısını da anlamlandırmanızı kolaylaştırmaktadır.

Sanatsal etkinlikler kitabı, çocuğun resim teknikleriyle tanıştırarak hem iletişim aracı olarak kullanılmasını sağlama hem de yaratıcılığının farkına varma amacı ile hazırlanmıştır. Balon baskı, sünger baskı, patates baskı, çatal baskı, yaprak baskı, el baskı, parmak baskı, şablon baskı, ip baskı ve limon baskı olmak üzere farklı baskı teknikleriyle resim içerikleri oluşturulmaktadır. Çevresindeki materyaller ile resim çizimi aynı zamanda çocuğunuzun çevresine olan bakış açısını da değiştirmektedir.

TAVSİYE: obje veya çizimlerin renk, ölçü ve boyutları çocuğunuzun hayal dünyasında ilişkisel çıkarımlar ile meydana gelmektedir.  Mavi elma, üçgen karpuz vb. birçok teknik kusurlu bir çizim olarak değerlendirilmemelidir.

 

Yorum Yap

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız Üye Girişi Yapmak İçin Buraya Tıklayınız.

BÜLTENLERE KAYDOLUN

İndirimden İlk sen haberder ol. Bülten için bugün kaydolun