Whatsapp Destek: 05414039851

Teknookul Bilsem Sanat Akımları ve Etkinlikleri Kitabı

50,00 TL

  • Sosyal Medyada Paylaş

Yüksek Güvenlikli Alış Veriş

Hızlı Kargo

İade Garantisi

SANAT AKIMLARI VE ETKİNLİKLER

Sayfa Sayısı: 112 Sayfa

Kitap Boyutu: 21*29*7 (A4)

Konular: Sanat Akımları ve Etkinlikleri – Konular, Çizgi Alıştırması, Çizgi ve Form, Sıcak Renkler, Soğuk Renkler, Zıt Renkler, Tek Renk, Renk Alıştırması, Perspektif, Gazete Kolajı, Karton Kolajı, Mozaik Kolajı, Yaprak Kolajı, Atık Kağıt Kolajı, Şablon Baskı, Picasso Kolajı, İzlenimcilik, Noktacılık, Fovizm, Dışavurumculuk, Kübizm, Soyut Sanat, Gerçeküstücülük, Pop Art

Çocuklar farklı yetenek ve beceriler ile doğmaktadır. Sahip olduğu yeteneklerinin tespiti ve bu alana yönelik eğitim becerilerinin kazandırılması çocukluk döneminde önemli bir etki kazandırmaktadır. Bu yeteneklerin tespiti kadar bir diğer önemli husus yeteneklerin ne şekilde eğitilmesidir. Bu kitabımızda resim yeteneğine sahip olan veya alana ilgi duyan bireylerin sanat akımlarını tanıması ve etkinlikler ile sanatsal becerilerini kazandırılması amaç edinmektedir.

Birçok üstün beceriye paralel olarak resim yeteneği de gelişmeye sürekli açık olmalıdır. Doğuştan gelen becerinin yanı sıra alınan eğitim ile de desteklenen resim yeteneği; hayata olan bakış açısını da farklılaştırmaktadır. Mozart ve Picasso sanat alanında çocukluğundan itibaren resim eğitimi ile büyümüş önemli ressamlar arasındadır.  Sanatsal akımlar ve etkinlikler kitabımız sizlere neler katacaktır;

  • Çizgi alıştırmaları sayesinde kalem tutma becerisine katkı sağlayarak, akıcı ve etkin çizgi yöntemleri kazandıracaktır.
  • Renklerin tanımı, kullanımı, renk uyumu ve renk ölçekleri tanıtılarak, soğuk-sıcak renk paletleri hakkında bilgi verilmektedir.
  • Kolaj yöntemiyle sanatsal etkinlikler gerçekleştirilerek kabiliyet ve becerileri arttırılmaktadır.
  • ünlü tablolar hem tanıtılmakta hem de eskiz çizimler ile resmedilerek hatırlanabilirliği pekiştirilmektedir.
  • Sanat alanında önemli dönüşümler kazanmış akımlar tanıtılarak kullanım alanları ve kullanılan resim tabloları tanıtılmaktadır.

 

Yorum Yap

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız Üye Girişi Yapmak İçin Buraya Tıklayınız.

BÜLTENLERE KAYDOLUN

İndirimden İlk sen haberder ol. Bülten için bugün kaydolun