Whatsapp Destek: 0 (541) 403 98 51

Teknookul Bilsem Resim Seti 3'lü Set(Resim Kitabı, Sanat Akımları ve Hayalini Çiz)

360,00 TL

 • Sosyal Medyada Paylaş

Yüksek Güvenlikli Alış Veriş

Hızlı Kargo

300 TL ve Üzerinde Kargo Ücretsiz

İade Garantisi

SANAT AKIMLARI VE ETKİNLİKLER

 

 • Sayfa Sayısı: 112 Sayfa
 • Kitap Boyutu: 21*29*7 (A4)
 • Konular: Sanat Akımları ve Etkinlikleri – Konular, Çizgi Alıştırması, Çizgi ve Form, Sıcak Renkler, Soğuk Renkler, Zıt Renkler, Tek Renk, Renk Alıştırması, Perspektif, Gazete Kolajı, Karton Kolajı, Mozaik Kolajı, Yaprak Kolajı, Atık Kağıt Kolajı, Şablon Baskı, Picasso Kolajı, İzlenimcilik, Noktacılık, Fovizm, Dışavurumculuk, Kübizm, Soyut Sanat, Gerçeküstücülük, Pop Art

Sanatsal akımlar ve etkinlikler kitabımız sizlere neler katacaktır;

 • Çizgi alıştırmaları sayesinde kalem tutma becerisine katkı sağlayarak, akıcı ve etkin çizgi yöntemleri kazandıracaktır.
 • Renklerin tanımı, kullanımı, renk uyumu ve renk ölçekleri tanıtılarak, soğuk-sıcak renk paletleri hakkında bilgi verilmektedir.
 • Kolaj yöntemiyle sanatsal etkinlikler gerçekleştirilerek kabiliyet ve becerileri arttırılmaktadır.
 • ünlü tablolar hem tanıtılmakta hem de eskiz çizimler ile resmedilerek hatırlanabilirliği pekiştirilmektedir.
 • Sanat alanında önemli dönüşümler kazanmış akımlar tanıtılarak kullanım alanları ve kullanılan resim tabloları tanıtılmaktadır.

HAYALİNİ ÇİZ

 

 • Sayfa Sayısı: 112 sayfa
 • Yaş Aralığı: 6-12 Yaş

“Hayalden çiz” kitabı düşünsel becerinin gelişimi, bakış açısının geliştirilmesi ve çevresini farklı algılamasını sağlayarak farklı bir perspektif kazandırmaktadır. “hayalden çiz” kitabı her bireyde aslında olan yaratıcılık yeteneğini geliştirerek yaratmaya yönelik varsayımsal bir yatkınlık oluşturmaktadır.  Bilsem sınavında yaratıcılık önemli bir değerlendirme kriteri olmaktadır. Çizgi tutarlılığı, tam sayfa kullanımı ve düşüncenin resim ile aktarımı önemli değerlendirme kriterleridir. Bu yönüyle “hayalden çiz” kitabı bilsem resim değerlendirme sınavını da desteklemektedir. “Hayalden Çiz” kitabının kazanımları şu şekilde sıralanabilir: Hikaye betimleme, Düşünme becerisi, Olay yorumlama, Farklı düşünme, Hafıza gelişimi Zıtlık ilişkisi.

 

RESİM KİTABI-3

Sayfa Sayısı: 128 Sayfa

Sayfa Boyutu: 21*29,7 (A4)

Kitap İçeriği: Malzemeleri Tanıyalım, Çizgi, Doku, Eskiz Nasıl Yapılır?, Oran-Orantı, Perspektif, Perspektif Eğrisi, Işık ve Gölge, Küp Nasıl Çizilir?, Sandalye Nasıl Çizilir?, Elma Nasıl Çizilir?, Kumaş Nasıl Çizilir?, Sandalye Üzerinde Kumaş Çizimi, Masa Nasıl Çizilir?, Huni ve Silindir Nasıl Çizilir?, Natürmort, İnsan ve Anatomi, Çöp İnsan Çizimi, Çöp İnsan Boyutlandırma, İmgesel (Hayal Gücü), Renk Bilgisi, Dijital Resim

sağlamaktadır.

“RESİM KİTABI” resim yeteneğini geliştirmek, ders içeriğine katkı sağlamak ve teknik bilgi birikimi kazandırmak amacı ile oluşturulmuştur. Temel resim bilgilerinden imgesel çizim tekniklerine kadar geniş bir yelpazede resim çizimi aktarılmaktadır. Kitap ile birlikte sağlanacak kazanımlar şöyledir;

 • Resim Malzemelerini tanımak: resim çiziminde kullanılan kalem modelleri, boya, fırça ve silgi bilgileri aktarılarak kullanım alanları anlatılmaktadır.
 • Kalem tutma becerisi: resim çiziminde kalem tutma yöntemleri ve bu yöntemler ile çizim teknikleri hakkında bilgi içermektedir.

 

Yorum Yap

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız Üye Girişi Yapmak İçin Buraya Tıklayınız.

BÜLTENLERE KAYDOLUN

İndirimden İlk sen haberder ol. Bülten için bugün kaydolun