Whatsapp Destek: 0 (541) 403 98 51

Bilsem Mülakat (Bireysel Değerlendirme) Sözel Gelişim Seti

175,00 TL

BİLSEM Mülakat (Bireysel Değerlendirme) Sözel Gelişim Seti;

  • Sosyal Medyada Paylaş

Yüksek Güvenlikli Alış Veriş

Hızlı Kargo

100 TL ve Üzerinde Kargo Ücretsiz

İade Garantisi

Bilsem Mülakat (Bireysel Değerlendirme) Sözel Gelişim Seti: 

Bilsem Mülakat (Bireysel Değerlendirme) sınavına hazırlanan öğrenciler için sunmuş olduğumuz Sözel Gelişim Setimiz; zıt anlamlı kelimeler, eş anlamlı kelimeler ve deyimlerde kelime hazinenizi artırarak daha iyi bir sınava hazırlık hedeflemektedir.

Sözel Zeka Setimiz içerisinde Benim Deyim Kitabım 1-2, Çek-Oku Eşle Zıt Anlamlı, Çek-Oku Eşle  Eş Anlamlı, Eşimi Söyle ve Zıttımı Söyle olmak üzere 6 materyaldan oluşan kart oyunları ve kitaplarımız mevcuttur. 

Benim Deyim Kitabım 1-2:

Benim Deyim Kitabım seviye 1 ve 2 kitaplarında yer alan etkinliklerle deyimleri daha iyi kavrayabilme imkânını bulmakla birlikte bu etkinliklerle; isterseniz ev veya sınıf ortamında tek başınıza vakit geçirebilir, isterseniz de grup çalışması yapabilirsiniz. Kitaptaki interaktif etkinlikler, sizlerin deyimleri daha iyi öğrenebilmeniz ve bunu yaparken keyifli zaman geçirebilmeniz için hazırlandı. Kitabın sonunda bulunan anahtarlık çalışmasıyla, hem deyimleri yanınızda taşıyabilecek hem de istediğiniz zaman kolayca ulaşabilme imkânı bulacaksınız.

Ürün Boyutu: 27-20 cm

ÇEK-OKU Eşle Eş ve Zıt Anlamlı:

Zıt anlamlı kelimeler nedir:
Birbirinin tam tersi iki anlamı ifade eden kelimelerdir. Kısacası aralarında ters çıkarım ilişkisi bulunan, yazılışları birbirinden farklı anlamları ise birbirinin tam tersi olan iki farklı kelimeye  zıt doğrusu karşıt anlamlı kelimeler denir.
Zıt Anlamlı Kelime Kartlarında seçilmiş 70 kelime ve zıt anlamları ile toplam 140 kelime ele alınmıştır.

Nasıl Oynanır:
2 kişiden 10 kişiye kadar oynanabilen bu oyunda, poşetten kelimelerin çekilmesi ile dağıtılan kağıtlardaki kelimelerin eşleştirilmesi şeklinde oynanır.
Kartlardaki kelimeler çoğu zaman 3 satırdan kaynaklanır. Oyunda bir kişi içindeki torbandan alır ve sırayla kelimeleri çekmeye adım atar. Torbadan çekilen her kelime yüksek sesle okunması mümkün ve eğer kartında bu kelimeye haiz olan var ise kelimenin üzerini okunan kelime kartını alarak kapatılır.

Kart Boyutları: 7,5x16 cm

Kart Sayısı : 80 Kart (Büyük -10 tane , küçük – 70 tane)

Eş anlamlı kelimeler nedir:
Yazılış ve okunuşları bakımından farklı fakat anlamca aynı olan kelimelere eş anlamlı kelimeler denir. Kutu içindeki kelime kartlarında 70 kelime ve eş anlamları ile toplam 140 kelime bulunmaktadır.

Nasıl Oynanır:
2 kişiden 10 kişiye kadar oynanabilen bu oyunda, poşetten kelimelerin çekilmesi ile dağıtılan kağıtlardaki kelimelerin eşleştirilmesi şeklinde oynanır.
Kartlardaki kelimeler genellikle 3 satırdan kaynaklanır. Oyunda bir kişi içindeki torbandan alır ve sırayla kelimeleri çekmeye başlar. Torbadan çekilen her kelime yüksek sesle okunması mümkün ve eğer kartında bu kelimeye sahip olan var ise kelimenin üzerini okunan kelime kartını alarak kapatılır.

Kart Boyutları: 7,5x16 cm

Kart Sayısı : 80 Kart (Büyük -10 tane , ufak – 70 tane)

 

Yorum Yap

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız Üye Girişi Yapmak İçin Buraya Tıklayınız.

BÜLTENLERE KAYDOLUN

İndirimden İlk sen haberder ol. Bülten için bugün kaydolun